FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Energie z obnovitelného zdroje

Napsal dne 30. 10. 2011

 

Na černé nebo hnědé uhlí, ropu a jiné neobnovitelné zdroje se nemůžeme stále spoléhat. Proto je již dnes lepší snažit se tyto zdroje nahrazovat jinými – obnovitelnými. Jedním z nich je například solární energie.

 

Solární energie je prakticky dostupná pro každého. Pokud ji chcete využívat na vytápění domu nebo ohřev vody ve vašem rodinném domě, je samozřejmě potřeba investovat do příslušného vybavení. Výhodou této investice je jistota, že se vám vyplatí. Peníze se vám budou vracet v podobě ušetřených prostředků za tepelnou energii. Navíc v případě využívání energie ze slunce nemusíte nikomu nic platit.

Různé způsoby využití solární energie

V první řadě se dá solární energie využít na vytápění. V tomto případě jsou stavěny domy, které dokáží zachytit velké množství slunečního záření schopné vyhřát dům na optimální teplotu. Díky tomu není ani v mrazivých dnech potřeba nepřetržitě zapnutého topení. Takový dům je potřeba postavit na dobře orientované místo a vybavit ho velkými okny s kvalitní izolací. Pomocí termických kolektorů se dá přeměnit sluneční záření na teplo, které se pak využívá k ohřevu užitkové vody nebo vody v bazénech. Solární kolektory jsou zase schopny přeměny sluneční energie na elektrickou.

Jak ještě více ušetřit

Kromě využívání solární energie se vám může vyplatit bydlení v takzvaném „úsporném domě“. Je navržen tak, aby se zabránilo zbytečným tepelným ztrátám. Využívání tepla z odpadního vzduchu a filtrace vzduchu příchozího vytváří v domě zdravé prostředí. To přivítají zejména alergici a astmatici. Můžete tak žít zdravě, ekologicky a navíc ušetřit.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu