FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Jak ušetřit za vytápění vašeho domu?

Napsal dne 13. 10. 2011

 

V současné době se hodně hovoří o využívání solární energie. Jaké jsou její hlavní výhody a nevýhody?

 

Největší výhodou solární energie je fakt, že množství sluneční energie dopadající na zemský povrch je tak obrovské, že současnou spotřebu převyšuje až 6000krát. Je tedy v podstatě nevyčerpatelná. Kromě toho má solární energie ze všech známých obnovitelných zdrojů nejvyšší hustotu výkonu. Další nespornou výhodou je, že se během výroby elektrické energie neznečišťuje životní prostředí.

 

Solární kolektory výrazně snižují spotřebu elektrické energie ze sítě a tím majiteli domu šetří nemalé peníze. Provoz kolektorů také nepřináší žádné výrazné náklady, protože fotovoltaické systémy vyžadují minimální údržbu. Hlavní nevýhodou tedy zůstávají vysoké pořizovací náklady fotovoltaických systémů. K jejich snížení je možno využít státní dotace.

 

Pokud se rozhodnete pro využívání solární energie pro váš dům, nezapomínejte na to, že pro snížení nákladů na vytápění domu je také potřeba řešit vhodný systém vytápění a správné zateplení objektu. Jinak vám bude energie z domu zbytečně unikat. Více informací o této problematice najdete na stránkách zateplení fasád domů.

 

V současné době se hodně hovoří o takzvaných nízkoenergetických či pasivních domech. Pokud se rozhodnete takový dům postavit, můžete využít specializovaný program Nízkoenergetický dům společnosti Ekonomické stavby, který v sobě řeší nejen úspory za provoz domu, ale také hledá co nejekonomičtější řešení už při samotné stavbě domu.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu