FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Jak využít energii ze slunce

Napsal dne 07. 10. 2011

 

Využívání sluneční, nebo jinak také, solární energie, je jedním z příkladů jak lze energii získávat levně a ekologicky.

 

Energie, kterou slunce vydává, by stačila pokrýt její potřebu všech lidí na zemi. Jen je třeba vědět, jak jí co nejvíce získat. První možností jsou například termické solární kolektory. Ty dokáží přeměnit sluneční energii na teplo, které se pak následně využívá k vytápění domu nebo pro ohřev vody. Solární energii dále využívají fotovoltaické solární kolektory, které ji přeměňují na elektřinu. Toto jsou možnosti aktivního využívání solární energie. Pak jsou tu možnosti pasivního využívání solární energie. Tím se rozumí domy (takzvaná „solární architektura“), které dokáží pojmout, co nejvíce slunečního záření, které v domě vytváří teplo.

Výhody

Velkou výhodou je, že jediné co vás bude solární energie stát, je počáteční investice do zařízení, které ji bude schopno zachytit. Finance se vám pak vrátí v podobě ušetřených peněz, které byste jinak zbytečně utráceli za klasická paliva na vytápění domu a ohřev vody.

Další možnosti ekologického bydlení

Kromě využívání slunce namísto jiných zdrojů energie, si můžete rovnou pořídit takový  rodinný dům, který je navržen tak, aby šetřil jak vaše peníze, tak i životní prostředí. Tyto úsporné domy jsou dobře utěsněny, aby bránily zbytečným tepelným ztrátám, ale zároveň je zde postaráno o výměnu vzduchu. Přicházející vzduchu je zde navíc filtrován od venkovních škodlivin a ohříván vzduchem odcházejícím. Díky tomu tak teplo nezůstane nevyužito a neuniká ven. Těchto úsporných domů je několik druhů, které se dělí podle toho, kolik energie ročně spotřebují – nesmí to být však více než 50kWh/m2.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu