FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Ohřívače vody pro solární systémy

Napsal dne 17. 12. 2011

 

Využívání sluneční energie se v posledních letech stalo velmi populární. Řada lidí si na střechy svých domů umísťuje solární panely s jejichž pomocí pak ohřívají vodu a nebo dokonce i vytápí dům.

 

Ohřev teplé vody pomocí slunečních kolektorů je poměrně jednoduchý, spolehlivý a velmi účinný.

Pokud je solární zařízení dobře navržené, dokáže ušetřit až 70% ročních nákladů na přípravu teplé vody. Kvalitní solární systém bývá řízen regulátorem, který čerpadlovou jednotku spíná v závislosti na teplotním rozdílu mezi slunečními kolektory a zásobníkem teplé vody.

 

Některé solární systémy dokáží dodat tolik energie, že ji můžete využít i k vytápění domu. Tepelná pohoda v domě je přitom velmi důležitá, zejména pokud máte malé děti. Více informací a tipů pro kvalitní bydlení najdete na stránkách Rodinné bydlení.

 

Rodinné domy i pro mladé rodiny
Pro mladé lidi je někdy problém se zajištěním potřebné hotovosti pro stavbu domu. Společnost Ekonomické stavby pomáhá tento problém řešit v rámci programu Mladá rodina. Jedná se o chytrou kombinaci státních podpor a optimalizace úvěru, díky které stačí jen nízká počáteční hotovost a navíc se sníží i měsíční splátky.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu