FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Slunce nám pomáhá šetřit

Napsal dne 17. 12. 2011

 

Většina domácností se při nákupu spotřebičů soustředí na to, aby měly nízkou spotřebu energie. Přitom je ale faktem, že průměrná domácnost spotřebuje 90% energie na vytápění a ohřev vody a jen zbývajících 10% tvoří osvětlení a elektrické spotřebiče. Pokud tedy chcete skutečně ušetřit, musíte se zaměřit na snižování nákladů na vytápění.

 

Ve stavebnictví se v současné době objevuje velké množství výrobků, které údajně vedou k úsporám energie. Laik ale často nedokáže posoudit jejich skutečnou užitečnost a proto někdy při plánování úsporného domu zbytečně utrácí peníze za neefektivní řešení. Proto je dobré obrátit se na odborníky, kteří mají s úspornými domy zkušenosti. Například společnost Ekonomické stavby nabízí specializovaný program nazvaný Nízkoenergetický dům.

 

Poměrně velké úspory vám může přinést využití obnovitelných zdrojů energie, konkrétně energie sluneční. Tu můžete využívat buď pasivně nebo aktivně. V případě pasivního využití se jedná o energii, kterou zachytí stavba jako taková. Aktivní využití představuje zachycení slunečních paprsků pomocí speciálních zařízení – kolektorů. Sluneční kolektory jsou u rodinných domů nejčastěji využívány pro ohřev vody a pokud mají vyšší kapacitu, mohou být použity i pro vytápění domu.

Více informací k tématu úsporných domů najdete na stránkách Ekonomické nízkoenergetické stavby.

 

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu