FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Sluneční energie a její využití – část 2

Napsal dne 21. 12. 2011

 

V pokračování článku o sluneční energii a jejím využití se nejprve seznámíme s druhy alternativní energie. V podstatě můžeme říci, že druhy alternativní energie jsou tři.

 

Energie zděděná
Prvním a nejstarším druhem
energie je takzvaná energie zděděná. Jedná se o nejstarší formu energie na Zemi, která má tři druhy. První je energie otáčení Země, která je využívána ve slapových elektrárnách. Další je deuterium, neboli těžký vodík, který lze využít v jaderných elektrárnách. Třetí formou je vnitřní teplo Země, které je využíváno v geotermálních elektrárnách.

 

Sluneční energie

Sluneční záření se po dopadu na naši planetu zahřívá povrch Země či vodní hladinu tropických oceánů. Energie z ohřáté země se využívá pomocí tepelných čerpadel a z oceánů za pomoci velkých tepelných motorů. Tyto moderní oceánské elektrárny využívají rozdíl teplot mezi povrchem oceánu a chladnou vodou v jeho hlubinách. Za přeměněnou sluneční energii se považuje i energie větru, energie řek a potoků a energii mořských vln.

 

Přímá sluneční energie

V současné době je přímá sluneční energie nejvyužívanější ze všech alternativních druhů. Jedná se o energii získanou přímo z dopadajícího slunečního záření. Tato energie je ekologicky naprosto čistá a zároveň téměř nevyčerpatelná. Díky slunečním kolektorům ji můžeme získávat a využívat přímo pro svůj rodinný dům, ať už pro jeho vytápění, nebo třeba pro ohřev vody v bazénu. Více informací o nejčastějším využití sluneční energie v současném stavebnictví najdete na stránkách Ekonomické pasivní stavby.

 

 

Chcete konečně kvalitní bydlení? Plánujete stavbu domu svépomocí nebo si raději necháte rodinný dům vystavět od odborné stavební firmy, které nabízejí domy na klíč s velkou zahradou? Umístěte na svou zahradu nový a výkonný gril

 

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu