FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Vytápění pomocí slunce

Napsal dne 17. 11. 2011

 

Solární energii dnes může využívat každý. Stačí si jen pořídit danou techniku nebo si koupit speciálně navržený rodinný dům.

 

Využití solární energie se dá rozdělit na dva způsoby – pasivní a aktivní. Pasivním využíváním solární energie rozumíme takzvanou „solární architekturu“. Je to skupina rodinných domů, které jsou navrženy tak, aby pohltily co nejvíce sluneční energie. Ta je pak přeměňována v energii tepelnou a využívána k vytápění. V zimě tak díky tomu není zapotřebí jakéhokoli přitápění. K aktivnímu využití solární energie je již zapotřebí speciální technika. Buď se jedná o takzvané „termické kolektory“. Ty přeměňují sluneční energii na tepelnou. Ta se pak využívá nejen k vytápění, ale i k ohřevu vody. Pak se používají ještě fotovoltaické panely. Ty zase dokáží sluneční energii přeměnit na elektrickou.

Výhody využití sluneční energie

V první řadě je velkou výhodou absolutní bezplatnost zdroje. Za sluneční energii nemusíte přece nikomu nic platit. Dále jste také osvobozeni od ekologické daně. Jelikož při tomto procesu (přeměna solární energie) nevznikají žádné zplodiny, nedochází tak ke znečišťování přírody. Můžete si být jisti návratností vašich investic, které dáte buď za solární techniku, nebo speciálně navržené domy. Finance se vám budou vracet v podobě ušetřených peněz za teplo.

Jiné způsoby ekologického vytápění

Kromě solární energie se dají k výrobě tepla využít i jiné obnovitelné zdroje. Mají v podstatě stejné výhody jako slunce. Více informací o jiných způsobech vytápění se můžete dozvědět na webu http://vytapeni-rodinnych-domu.cz.

 

Chcete konečně kvalitní bydlení? Plánujete stavbu domu svépomocí nebo si raději necháte rodinný dům vystavět od odborné stavební firmy, které nabízejí domy na klíč s velkou zahradou? Umístěte na svou zahradu nový a výkonný gril

 

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu