FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Využívání energie ze slunce

Napsal dne 24. 09. 2011

 

Sluneční energie, nebo jinak solární energie je jedním z obnovitelných zdrojů, který můžeme využívat k vytápění domu či ohřevu vody. Díky tomu tak můžeme ušetřit finance, které bychom jinak investovali do jiných energetických zdrojů, které jsou nejen neekonomické, ale zároveň jsou velkou zátěží pro životní prostředí.

 

Dnes, kdy v oblasti moderního bydlení vedou především úspory energie, není problémem si pořídit solární systém. Součásti solárního systému jsou solární kolektory, které sluneční záření dokážou proměnit v tepelnou energii, která se pak dále využívá právě pro ono vytápění a ohřev vody. Jelikož jsou tyto dvě věci největšími spotřebovateli energie, pomůže vám solární energie ušetřit spousty peněz.

Výhody solární energie

První velkou výhodou je rozhodně to, že za sluneční záření nemusíte nikomu nic platit. Proto se vám investice do solárního systému velice rychle vrátí v podobě ušetřených peněz. Také jste osvobozeni od placení ekologické daně, jelikož při výrobě energie pro váš rodinný dům nevznikají žádné škodlivé látky. Navíc vás stát může podpořit díky programu Zelená úsporám, který podporuje veškeré snahy o ekologické bydlení.

Možná úskalí

Za velkou nevýhodu se ani tak nedá považovat počáteční investice do solárního systému, v případě, že byste dostali finanční pomoc od zmíněného státního programu. Problém by se spíše vyskytl v případě, že by váš rodinný dům stál na špatné straně. Proto je lepší předtím, než se rozhodnete, vše probrat s odborníky, kteří vám mohou nabídnout nějaká konkrétní řešení.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu