FAIL (the browser should render some flash content, not this).

 

Aktuality
Bulletin Ekonomických staveb


 

Články

Za sluneční energii nikomu nic neplatíte

Napsal dne 04. 11. 2011

Slunce je obrovskou zásobárnou energie, která může pokrýt veškeré potřeby obyčejného rodinného domu. Pokud je solární technika chytře zkombinována, majitel ušetří mnoho peněz za provoz.

 

Využívání solární energie se dělí na dvě oblasti – pasivní a aktivní. Pasivním využíváním je míněna takzvaná „solární architektura“, kdy jsou domy navrženy tak, aby pohltily co nejvíce sluneční energie a přeměnily ji na teplo, které je pak využito na vytápění. Aktivní využívání je instalace termických kolektorů nebo fotovoltaických panelů. Solární kolektory se používají k přeměně sluneční energie na tepelnou. Ta je pak využívána nejen k vytápění, ale i k ohřevu užitkové vody nebo v bazénu. Fotovoltaické panely jsou schopny přeměnit sluneční energii na elektrickou.

Ekologické vytápění

Využíváním solární energie k vytápění vašeho rodinného domu pomáháte chránit přírodu. Navíc také ušetříte dost peněz – sluneční energie je přeci zadarmo. Díky sluneční energii získáte i ještě mnoho dalších výhod. Jednou z nich je například osvobození od ekologické daně. Jelikož využíváním sluneční energie nevznikají žádné zplodiny, nemusíte nic platit, na rozdíl od těch, co používají klasická paliva jako třeba uhlí nebo dřevo. Nemusíte se také bát rostoucích cen energií ani vyšších nároků na ekologický provoz rodinného domu – vy už budete mít vše vyřešené. O různých způsobech vytápění se můžete dozvědět na stránkách http://vytapeni-rodinnych-domu.cz. Kromě využívání solární energie můžete ušetřit ještě při provozu ekonomické stavby. Více o nich se dozvíte zde: http://ekonomicke-stavby.cz.

 
 
    Podělte s ostatními:
     
    Pridat.eu